Testis Protezi Doktor

Testislerin Alınması Cinselliği Etkilermi?

Testislerin Alınmasının Hayata Etkileri

Bazı sağlık sorunlarından ötürü testislerin alınması erkeklerde ciddi kaygı bozukluklarına ve edişe yoğunluğu olan dönemlere yol açabilmekte. Genel rahatsızlıklardan ve testis alınması için en gerek görülen durumlardan biri de testis tümörleridir. Sağ veya sol testis fark etmeksizin her alanda görülebilen kanserli testis ameliyat ile alınması gerekir. Testis tümörü ameliyatı sonrası erkekler üreme organlarında ciddi zarar meydana gelecek gibi görseler de, bilindiği gibi bir durum söz konusu değildir. Tek testis yokluğu üreme kanallarında herhangi bir engel yaratmamaktadır. Çocuk sahibi olmak için herhangi bir engeli bulunmamasının yanı sıra, testis alınması ameliyatı sonrası hastalar kısa süre içerisinde günlük yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilmekteler.

testislerin alınması cinselliği etkilermi

Cinsellik Açısından Testis Alınması

Testislerin alınması cinselliği etkiler mi sorusu bu tür operasyonları geçirmek üzere olan veya operasyon gerçekleştirilmiş olan hastalarda meydana gelen bazı olumsuz düşüncelere yol açabilmektedir. Testis yokluğu sol veya sağ testis fark etmeksizin, cinselliği olumsuz bir şekilde etkilememektedir.

Testis alınması ameliyatı sonrası sperm üretimi erkeklerde normal bir şekilde seyir etmektedir. Tümör durumları da dahil olmak üzere, testis tümörü ameliyatı sonrası tek testis alınmış ise, üreme veya cinsellik durumunda olumsuz bir etki meydana gelmemektedir. Tek testis, kısırlık (infertilite) durumlarına yol açmamaktadır. Cinselliğin eski normalinde seyretmesi olağan bir durumdur.

Protez Testisler Özgüven Kurtarıcı

Testis alınması ameliyatı sonrası psikolojik açıdan herhangi bir farklılık meydana gelmemesi için protezler kullanılabilmektedir. Eksik olan testisin yerini doldurabilmesi için testis tümörü ameliyatı sonrası dahi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Vücuda rahatsızlık veren herhangi bir durum yaratmamaktadır. Testis yokluğu meydana geldiği taktirde, normal testis boyutunda sağlıklı bir görünüme sahip olan ölçüsü alınmış ve özel sıvıların silikon içine doldurulmuş hali yerleştirilmektedir.

Protezleri her hasta için uygulamak söz konusu değildir. Genellikle operasyon sonrasında birtakım testler ve doktor kontrolünde uygun görülen hastalara uygulanmaktadır. Testislerin alınması cinselliği etkiler mi dendiğinde akla ilk gelen durumlardan biri de görsel olarak protez uygulamasına başvurmaktır. Doktor kontrolünde uygun görülen ve gerekli testlerden sorunsuz bir şekilde geçen her hasta rahatlıkla uygulamadan faydalanabilmektedir.

İki Testis Alınmasında Meydana Gelen Durumlar

Var olan her iki testislerin alınması cinselliği etkiler mi düşüncesinden daha ağır basan diğer bir durum ise, infertilite yani kısırlık durumudur. Testis tümörü ameliyatı sonrası bu gibi durumlar ile çok sık bir şekilde karşılaşılmaktadır. Testis yokluğu operasyon esnasında her iki testisin birden alınması ile birlikte, çocuk sahibi olamama ve kısırlık durumlarını da beraberinde getirmektedir.

Testis alınması ameliyatı sonrası olduğu kadar operasyon öncesi de önemlidir. Bu tip sorunların meydana geldiğinde operasyondan kaçınmak, beraberinde cinselliği zamanla etkileyen ciddi sorunları da getirebilir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için http://www.testisprotezi.net/iletisim adresini ziyaret edebilir ve konu hakkında en geniş bilgilere sahip olabilirsiniz.

Leave a Comment