Protez Testis Fiyatları

Uygun Protez Testis Fiyatları

Erkeklerde bulunan testisler, penisin alt kısmındadır ve yumurta şeklindedir. Bazen doğuştan testisler olmayabilir. Daha sonradan, bazı nedenlerle testis kaybı meydana gelebilir. Bu durumda testisler için protez testis fiyatları tercihi ile özel implant çalışmaları, psikolojik olarak hastanın memnuniyetini oluşturmaktadır. Doğuştan testislerin aşağı inmemesi, prostat kanseri nedeniyle testislerin alınması, testislerde görülen travmalar, ikinci sıklıkla görülen testis torsiyonu ve üçüncü sıklıkla görülen testis tümörü gibi durumlarda, protez testis fiyatları tercihiyle beraber, testis implant uygulaması, hastanın tedavisinde kullanılmaktadır. Bu tedavide kullanılan implantlar, normal testislerin hormonal özelliklerine sahip değildir. Kozmetik özelliklere sahip olan ve protez testis fiyatları kategorisinde tercih edilen bu uygulama, hastanın cinsel hayatında psikolojik olarak kendisini rahat hissettirmektedir. Yapılan birçok tedavide, bu durum gözlenmiştir. Etkili ve başarılı sonuçlar alınmıştır.

protez testis fiyatları

Testis İmplant Ameliyatında Kullanılan Doldurulabilen Protezler

Bu operasyonda, hasta testis protezini beğenmediği zaman, yeni bir testis protez uygulaması yapılmaktadır. Doldurulma özelliğine sahip seline, diğer adıyla serum testis uygulaması, hasta için uygulanan testis protezi ameliyatı anında, cerrah tarafından doldurulma özelliğine sahiptir. İnmemiş olan testis vakalarında veya testis torsiyonu olan hastalarda, testis protezi ameliyatı uygulanmaktadır. Hastanın isteğine göre gerçekleştirilen bu operasyonda, küçük (small), orta (medium), large ( büyük) çeşitleri kullanılmaktadır. Silikon elastomer özellikli kabuktan oluşan bu implant, 0,035 inç kalınlığına sahiptir. Doldurulma özelliği olduğu için, testis protezi ameliyatı anında fizyojik serum ile doldurulmaktadır. Çocuklardaki testis sorunlarında uygun bir seçimdir. Ayrıca, histolojik çalışmalar ve immünofenotipik çalışmalar, doku çalışmalarının araştırılması kategorisinde, devam etmektedir.

Erkekte Yumurtalık Alınması Operasyonunda Kullanılan Diğer Bir Protez

Bu protezler silikon bazlı elastomerinden imal edilmiş bir üründür. Bu protezler, gerçek penis sertliğine yakındır ve hastanın uyum sağlaması kolaydır. Erkekte yumurtalık alınması operasyonlarında, küçük (small), orta (medium), büyük (large) boyları vardır. Bu boylar, yine hastanın isteğine göre erkekte yumurtalık alınması kategorisinde uygulanmaktadır. Küçük (small) olarak üretilen testisler, 31mm yüksekliğe sahiptir. Genişlik bakımından 23 mm boyutuna sahiptir. Testis protezi kategorisinde orta (medium) boyuta sahip olan çeşitler, 37 mm yüksekliğe ve 28 mm genişliğe sahiptir. Son olarak büyük (large) olarak bilinen testis protezleri 42 mm yüksekliğe, 32 mm genişliğe sahiptir. Bu erkekte yumurtalık alınması operasyonunda kullanılan bu testis protezleri için, doku reaksiyon araştırmaları devam etmektedir.

Testis Ameliyatı İzle, Teknik Özellikleri ve Tedavi Şekilleri

Uzman hekimin sahip olduğu tecrübeye göre teknik tercihi yapılmaktadır. Sktoral teknik veya inguinal teknik, uzman hekimin tercihine göre tercih edilebilmektedir. Testis alınması ameliyatı izle kategorisinde, Enfeksiyonlu testislerde veya hastanın vücudunun her hangi bir yerinde enfeksiyonlu bölgenin bulunması halinde, serum tekniği kullanılmamaktadır. Bu durumda doğal sertliğe sahip testis uygulaması da tavsiye edilmemektedir. Testis alınması ameliyatı izle kategorisinde görüldüğü gibi, bu konuda uzman olan hekimlerle, en iyi tercih için istişare edebilirsiniz. Uzman hekim tavsiyesi ile en doğru tercihi yaparak, uzun vadede başarılı olacak operasyonu, testis alınması ameliyatı izle videolarında görüldüğü gibi, tercih edebilirsiniz. Operasyon sonrasında her hangi bir sorun olmadığı zaman, aynı gün taburcu olabilirsiniz. Normal yaşantıya dönme süreniz ise 1 haftadır. http://www.testisprotezi.net/iletisim sitesini ziyaret edebilirsiniz.