Testis Protezi Fiyat

Erkeklerin birçoğunda testis sorunları yaşanabilmektedir. Özellikle testislerinde ağrı yaşayan kişiler bu durumdan korkmaktadırlar. Testislerde iki küçük organ vardır ve bunlardan birinin ya da ikisinin yokluğu vanishing testis syndrome yani inmemiş testis olarak adlandırılmaktadır. İnmemiş testis genelde doğumdan sonra fark edilmektedir. Bu durum kişide ciddi problemlere yol açmasa da hastanın psikolojik yönden etkilenmesi vanishing testis syndrome etkisi ile olmaktadır. Bu durumu yaşayan kişiler, bunun kendilerinde bir eksiklik yarattığını düşünürler ve özellikle cinsel yaşamlarına bunu yansıtarak içine kapanabilirler. Bu nedenle vanishing testis syndrome yaşayan kişiler bunun için geliştirilen tedavi yöntemlerini araştırmalıdır. Bu durumda utanan çekinen hastalarda olabilir. Ancak bu durum testis protezi ile tedavi edilebilmektedir.

Testis Sorunu ve Testis Protezi Ameliyatı Fiyatları

Testislerinde doğuştan olan veya sonradan meydana gelen sorunlar, erkekler için ciddi durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenle ameliyat düşünenler testis protezi ameliyatı fiyatları konusunda ciddi bir araştırmaya girerler. Testis implantları kozmetik avantajlar ile hastanın memnuniyeti sağlamaktadır. Bunun için ameliyatta kullanılacak testis protezi çeşidi testis protezi ameliyatı fiyatları için belirleyici olmaktadır. Takılacak olan protezin türleri ve boyutlarına göre fiyatlarda değişmektedir. Uygulanan testis implantı testis protezi fiyat konusunda belirleyici olsa da yalnızca kozmetik görünüşü sağlamak için uygulanmaktadır ve doğal bir testis fonksiyonlarını yerine getirmemektedir. Hastalara bu ayrıntı en başında verilmektedir.

Testis Protezi Fiyat Neye Göre Belirlenir?

Testis protez tatbikinin en önemli sebebi, testislerin doğuştan gelişmemesi ve doğumdan sonra patolojik açıdan testisler torbasına inmemesidir. Bu durumda uygulanan testis protezi fiyat için uygulanan protezin türüne ve boyutuna bakılır. Testislerden birinin alınması ikinci sıklıkta görülen durumdur. Testis tümörü üçüncü ve son olarak prostat kanseri dördüncü sıklıkta gelişen testis sorunlarıdır ve bu sorunlarda uygulanan silikon testis protezi fiyat belirlenmesi tamamen protezin çeşidine bağlıdır. Her protez her hastaya uygulanmaz. Kozmetik açıdan rahatsız olan hastalara özellikle psikolojileri bozulduğu için protez uygulaması yapılmaktadır. Yapılan protez uygulaması beğenilmediği takdirde bunun yerine yeni protez uygulaması güven içinde yapılmaktadır. Protez testislerde sıklıkla kullanılan silikon testis protezi fiyat konusunda tamamıyla türüne bağlıdır. Silikon testiste uygulanan farklı testis modelleri vardır.

Silikon Testis Uygulaması ve Silikon Testis Protezi Fiyat

İmplant ortalama 0.035 inç kalınlığındaki bir kalıp silikon, elastomer kabuktan oluşmaktadır. Serum fizyolojik ile operasyon sırasında anında doldurulabilmektedir. Bu protezin small, large ve medium modelleri mevcuttur. İnmemiş testis sorunu ile testis torsiyonu yaşayan çocuklarda uygulanabilecek en iyi seçim olarak görülmektedir. Silikon protezler, testisin yapısına çok benzeyen ve düşük sertlikte olan implantlara denilmektedir. Bu nedenle silikon testis protezi fiyat içinde türüne bakılmaktadır. Small silikon protez testisin genişliği 23 mm iken medium silikon protezin 28 mm ve son olarak large silikon protezin 32 mm’dir. Bu genişliğe ve modele göre belirlenen fiyat sonrasında çok başarılı ameliyatlar uygulanmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi için, http://www.testisprotezi.net/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.